Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اختصاص 50میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی همدان/انجام سالیانه60 هزار جراحی در بیمارستان بعثت همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد:
اختصاص 50میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی همدان/انجام سالیانه60 هزار جراحی در بیمارستان بعثت همدان

b_150_150_16777215_00_images_dr.mosavi1.jpg


رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در بیمارستان بعثت همدان سالیانه 60 هزار جراحی انجام می شود، گفت: حتی اگر یک خطا نیز در جراحی های انجام شده صورت بگیرد قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حبیب اله موسوی بهار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند، اظهار داشت: خبرنگاران مطالبات مردم پیگیری می کنند، اطلاعات را به مردم می رسانند و باعث پویایی جامعه می شوند.

وی ادامه داد: نباید از خبرنگاران استفاده ابزاری صورت بگیرد و مدیران باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند از طرفی خبرنگاران نیز مدیران را سیبل تیراندازی ندانند.

موسوی بهار با بیان اینکه وزارت بهداشت به دانشگاه ها تأکید کرده که وارد حواشی نشوند، خاطرنشان کرد: سعی استان بر این بوده که مباحث سیاسی و حزبی به حوزه سلامت ورود پیدا نکند هرچند همین احزاب نیز به بخش سلامت نیاز دارند و در دانشگاه علوم پزشکی هیچ محدودیتی در ارائه خدمات به هر قشری از جامعه وجود ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: در استان همدان آرامش خوبی در عرصه سلامت وجود داشته و تقاضا می شود که حوزه سلامت وارد حاشیه نشود.

موسوی بهار با اشاره به برگزاری روز بوعلی سینا در همدان، یادآور شد: در روز اول شهریورماه هر سال آیین گرامیداشت روز بوعلی سینا برگزار می شود و دانشگاه علوم پزشکی امسال برنامه را وسیع تر از قبل برگزار خواهد کرد.

وی افزود: تلاش بر این است که میهمانان و گردشگران زیادی برای حضور در آیین گرامیداشت بوعلی سینا به عنوان یک ظرفیت ارزشمند دعوت شوند و به نوعی بتوان این آیین را به یک برند تبدیل کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: دانشجویان دیگر استانها حسرت این را دارند که در کنار آرامگاه بوعلی سینا سوگند پزشکی یاد کنند و این ظرفیت برای دانشجویان همدانی وجود دارد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته اخلاق حرفه ای پزشکی در دانشگاه، اظهار داشت: در حوزه پزشکی نیاز به ارتقاء اخلاق وجود دارد هرچند در حال حاضر نیز وضعیت خوبی مشاهده می شود اما چون این حوزه گسترده و مقدس است کوچکترین خطا نیز پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه در بیمارستان بعثت همدان سالیانه 60 هزار جراحی انجام می شود، گفت: حتی اگر یک خطا نیز در جراحی های انجام شده صورت بگیرد قابل پذیرش نیست.

موسوی بهار با تأکید بر رعایت حرمت مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، خاطرنشان کرد: این موضوع به پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان ها توصیه شده است.

وی به بهبود هتلینگ بیمارستان ها در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی به دنبال این است که بخش های مختلف بیمارستان ها را بهسازی و تجهیز کند تا فضایی مناسب و آرامش بخش برای بیماران و همراهان آنها فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه از سال گذشته 50 میلیارد تومان اعتبار در بخش تجهیزات سرمایه‌ای به دانشگاه اختصاص یافته است، اظهار داشت: از این میزان هشت میلیارد تومان به صورت رایگان از سوی وزارت بهداشت، 27 میلیارد تومان از اعتبارات دانشگاه و 13 میلیارد تومان به صورت 80/20 از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تأمین شده است.

موسوی بهار با اشاره به ورود 42 دستگاه آمبولانس به استان با اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار، یادآور شد: 20 دستگاه جدید و پیشرفته نیز در آینده به اورژانس استان که در حال حاضر 75 دستگاه است، اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: با لغو تحریم ها استان موفق به خرید آمبولانس های بنز اسپلینتر از آلمان شد که آمبولانس هایی بسیار پیشرفته هستند.

وی برنامه اصلی وزارت بهداشت را مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر در چهار حوزه بیماری‌های قلبی- عروقی، تنفسی، سرطان‌ها و دیابت عنوان کرد و افزود: برنامه "247" در حوزه بیماری‌های قلبی و برنامه "724" در حوزه بیماری‌های مغزی در نظر گرفته شده به نوعی که در هر هفت روز هفته خدمات رسانی در این بخش ها ارائه خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همدان در بخش قلیان یکی از کنترل شده ترین استانهای کشور است، اظهار داشت: تلاش بر این است که مصرف کم و محدود قلیان نیز از بین برود چون مصرف هر بار قلیان به اندازه 40 نخ سیگار به بدن آسیب می‌رساند.

وی تأکید کرد: استان همدان در مصرف سیگار وضعیت چندان خوبی ندارد و باید تلاش شود که مصرف سیگار کاهش یابد و از طرفی دیگر مصرف الکل نیز زیرپوستی انجام می شود و در بیماری های مختلف اثرگذار است که باید با رواج مصرف جلوگیری شود.

موسوی بهار با بیان اینکه در سال گذشته قرار بر جایگزینی بیمارستان قلب فرشچیان به جای بیمارستان اکباتان بود، گفت: این مصوبه به کل تغییر یافت و بیمارستان قلب به عنوان مرکز جدید راه اندازی شد تا مجوز ساخت بیمارستان ها و مراکز جدیدی از سوی وزارت بهداشت در همدان صادر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به مرگ نوزاد چهار کیلویی در بیمارستان فاطمیه، اظهار داشت: روزانه 30 تا 40 نوزاد در بیمارستان فاطمیه همدان متولد می شوند و نوزادان 700 گرمی را نگهداری می کنند و با سلامت به خانواده ها می بخشند و این موضوع نوعی خدمت است و نباید با یک اتفاق، حکم صادر کرد به طوریکه رسانه ای اقدام به انتشار قصور پزشکی در این بیمارستان کرد؛ بدون اینکه این موضوع بررسی شود که آیا قصوری صورت گرفته یا خیر؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن