Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی گزارش

دستفروش‌ها کارتخوان دارند و برخی پزشکان نه!

روند افزایشی حذف کارتخوان از سوی تعدادی از پزشکان، مشکلات بیماران را در پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی بیشتر کرده است.

نبض خیابان اکباتان نمی‌زند، احیایش کنید

همه چیز از اجرای پروژه‌ای آغاز شد که از همان ابتدای کار، به عقیده بسیاری از متخصصان معماری و شهرسازی پشتوانه علمی و کارشناسی قوی نداشت و سرانجام هم شکست خورد.

پایانی بر قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی همدان/ چرا سکوت؟! رانت‌خواران را معرفی کنید

دولت سیزدهم به قراردادهای راکد در شرکت‌ شهرک‌های صنعتی پایان داد و در مقابل قراردادهای پیمانکاری خاص با برخی از افراد ذی‌نفوذ ایستاد هرچند مقابله با رانت‌خواران در مواردی انجام شده اما انتظار می‌رود مدیران این مجموعه اسناد مربوط به سوءاستفاده را منتشر و یک‌بار برای همیشه این افراد را که دست به فرافکنی می‌زنند را ساکت کنند.

مرگ خاموش پیست تاریک دره همدان

پیست اسکی «تاریک دره» همدان اگرچه به عنوان بهشت گمشده ایران زمین همواره مطرح بوده، اما در سال‌های اخیر مسئولان آنگونه که باید برای حل مشکلاتش اقدام جدی انجام ندادند و نتیجه آن جایگزینی تیوپ سواری شهروندان علاقه مند و به جان خریدن همه خطرات آن به جای ورزش اسکی در همدان شده است.

آمار تکان‌دهنده از خودکشیِ کارگری بر اثر فقر

بررسی‌ها نشان می‌دهد طی ۲۸۳ روز، ۲۳ کارگر به دلیل فقر، معوقات و طلب‌های مزدی یا تعدیل و اخراج از محل کار، خودکشی کرده‌اند که صرف‌نظر از تاریخ تقویمی ثبت خودکشی‌ها، به‌طور میانگین، هر ۱۲ روز یک کارگر برای پایان دادن به زندگی خود اقدام کرده است.

۳۴ فروچاله در همدان؛ پیامد بی مهری به زمین

دشت ها و بخش وسیعی از زمین های کشاورزی در مناطق و شهرستان های مختلف همدان مدتی است دهان گشوده و در کنار خشکسالی و کم آبی ناشی از برداشت بی رویه سفره های زیرزمینی هم اینک این پدیده های ناموزون "فروچاله و فرونشست" به بحران جدی دیگری در این استان تبدیل شده است.

با واکنش‌های سیاسی دانش آموزان چه کنیم؟

به دنبال واکنش سیاسی بسیاری از دانش آموزان در مدارس؛ این دغدغه مطرح است که اکنون چگونه باید با این نوجوان‌ها در خانواده و مدرسه رفتار کنیم.

یک دهه بی‌مهری به ساکنان مسکن مهر همدان

ساکنان مسکن مهر شهر همدان با جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر در مناطقی نظیر کوی گلستان و فردوس با وجود نزدیک به یک دهه از تحویل مجتمع‌های خود، همچنان با فقر امکانات رفاهی و آموزشی مواجه هستند.

تکمیل طرح های ناتمام شهری؛ چالش شورا و شهرداری همدان

روند تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام همدان با وجود تاکید استاندار به عنوان اولویت استان، همچنان چالش بین شورا و شهرداری این شهر است و به همان‌اندازه که مدیریت شهری از روند آنها رضایت نسبی دارد اما بخشی از اعضای شورا از این وضعیت ابراز نارضایتی می‌کنند.

اُفت تحصیلی؛ از کتمان و تکذیب تا اراده بر جبران

جبران اُفت تحصیلی ناشی از دو سال تعطیلی مدارس و اتکا به آموزش های ناقص در فضای مجازی، مستلزم یک خواست و اراده واقعی و همکاری مؤثر بین نظام آموزشی، مدرسه، والدین و خود دانش آموزان است.

همدان در یک قدمی بحران جدی آب

ذخیره سد «اکباتان» همدان تا پایان مردادماه سال جاری بیشتر کفاف تامین آب شرب مردم را نخواهد داد و اگر پروژه انتقال آب از تالوار به همدان نهایی نشود روزهای سختی در انتظار مردم همدان خواهد بود.

هر استوری ۹۰ میلیون تومان!

با گشت‌وگذاری در میان تعرفه‌های تبلیغاتی در اینستاگرام درمی‌یابیم که بالاترین تعرفه مربوط به یک اینفلوئنسر سبک زندگی است. او که همسر یکی از بازیگران است با ۱.۱ میلیون دنبال‌کننده، برای هر استوری تبلیغاتی تعرفه ۹۰ میلیون تومانی دارد البته این رقم تا هفته قبل ۸۵ میلیون تومان بوده است. هر چند با توجه به این تعرفه بالا به نظر نمی‌رسد این پیج بتواند هر روز آگهی جذب کند ولی حتی اگر به طور متوسط ماهانه پنج تبلیغ هم بگیرد درآمد نزدیک به نیم میلیارد تومان در ماه خواهد داشت.

حال این روزهای سفال؛

سفال لالجین برندی که خریدار ندارد!

لبخندی زد و گفت: همدانی‌ها به لالجین "للین" می گویند و این شهر را به نام "لاله چین" نیز می شناسند.