Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث نجات 4 مصدوم حادثه تصادف پراید با کامیون در همدان

نجات 4 مصدوم حادثه تصادف پراید با کامیون در همدان

چهار مصدوم تصادف سواری پراید با کامیون در بلوار بدیع الزمان با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه مرکزی همدان از درون خودرو خارج و تحویل عوامل اورژانس شدند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان، ساعت 23:58 یکشنبه 17 مرداد یک مورد تصادف خودروی سواری با کامیون به سامانه125 گزارش شد.

با دریافت این گزارش یک اکیپ تخصصی امداد و نجات و یک اکیپ اطفاء حریق با 6 نفرآتش نشان از ایستگاه مرکزی به نشانی اعلام شده در بلوار بدیع الزمان اعزام شدند.

آتش‌نشانان اعزامی که در مدت زمان کمتر از 2دقیقه خودرا محل حادثه رسانده بودند در بررسی میدانی صحنه حادثه مشاهده کردند یکدستگاه سواری پراید به شدت با کامیون کشنده‌ای که در حاشیه بلوار پارک شده بود برخورد کرده و باعث مصدومیت راننده و 4 سرنشین آن شده است.

با مشاهده وضعیت موجود یک اکیپ از آتش‌نشانان وظیفه ایمن‌سازی محل حادثه و پیشگیری از آتش‌سوزی احتمالی را بر عهده گرفتند و اکیپ دوم با استفاده از ست هیدرولیک و تجهیزات ویژه امداد ونجات اقدام به خارج کردن مصدمان از درون خودرو حادثه دیده کردند.

راننده و 2سرنشین خودرو در دقایق اولیه شروع عملیات از درون خودرو خارج و در اختیار عوامل فوریت های پزشکی قرار گرفتند اما نجات یکی از سرنشینان بدلیل شرایط دشوار قرارگیری در خودرو حادثه دیده و شدت بالای مصدومیت به کندی صورت گرفت.

با گذشت حدود 20دقیقه تلاش مستمر و استفاده از تجهیزات مختلف در نهایت چهارمین سرنشین خودرو نیز از خودرو خارج و جهت طی مراحل درمان در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.

گفتنی است ظهر روز یکشنبه نیز حادثه مشابهی در کوی خاتم به وقوع پیوست که طی آن خودرو سواری پراید بدلیل سرعت بالا و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه با تیر چراغ برق برخورد کرد که در این حادثه نیز راننده وسرنشینان خودرو که 3 خانم جوان بودند با تلاش آتش‌نشانان از خودرو خارج شدند.

بر اساس این گزارش روز هفدهم مردادماه شهروندان 360  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

عملیات های انجام شده دراین تاریخ 8 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در صدف، 2 مورد حریق باغ در میدان بیمه و حیدره، حریق لاستیک و ضایعات در جاده

ملایر، حریق مخروبه در طالقانی، بصدا درآمدن آژیر سیستم اعلام حریق ساختمان در شهرک الوند و 2 مورد حریق عمدی پوشش گیاهی در بلوار ارم و شهرک بهشتی بوده است.

همچنین 4 مورد عملیات امداد و نجات شامل 2 مورد عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در کوی خاتم و بلوار بدیع الزمان، عملیات امداد به دلیل نشت آب در خیابان جعفر طیار و مهار حیوانات در جوادیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن