Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر انتظامی - حوادث کاهش21درصدی تصادفات در همدان/6 هزار خودروی متخلف در همدان توقیف شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان خبر داد:
کاهش21درصدی تصادفات در همدان/6 هزار خودروی متخلف در همدان توقیف شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت:  تصادفات در چهار ماه ابتدایی سال جاری در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، سردار حاجی محمد مهدیان نسب در آیین تجلیل از خبرنگاران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه نقش بی بدیل مطبوعات بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: در کشورها انتقال آرمان های ملت از سوی رسانه ها انجام می شود و مطبوعات نقش اثرگذاری در ایجاد احساس امنیت در مردم دارند.

وی ادامه داد: خبرنگاران طلایه داران آگاهی بخشی به مدیران و مردم هستند و باعث رشد فرهنگ عمومی و بالندگی جامعه می شوند.

مهدیان نسب با بیان اینکه بزرگترین وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش هاست، خاطرنشان کرد: رابطه نیروی انتظامی با رسانه ها تعاملی دو سویه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ گونه ایجاد احساس ناامنی در رسانه های استان مشاهده نشده است، یادآور شد: انتظار از نیروی انتظامی قانون گرایی و پاسخگیی شفاف به انتظارات مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه در چهار ماه ابتدایی سال 80 هزار تماس با پلیس حاصل شده است، گفت: 51 درصد از این تماس ها عملیاتی شده است.

وی افزود: هر 15 روز یکبار بیش از یکصد نفر مطالبات خود را به صورت چهره به چهره، تحت پوشش سامانه 197 مطرح می کنند.

مهدیان نسب با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند به پلیس در ارتقاء احساس امنیت کمک کنند، گفت: در استان جرائم 29 درصد کاهش یافته که4/5 درصد جرائم به شهرستان ملایر بر می گردد و دلیل آن قوی بودن فرماندهی انتظامی در این شهرستان بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با اشاره به وقوع پنج قتل در شهرستان ملایر، اظهار داشت: از این تعداد چهار قتل کشف شده و یک فقره قتل نیز در خارج از شهر ملایر به وقوع پیوسته که با تلاش پلیس کشف خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: باید به پلیس فرصت داد تا بتواند قتلهای صورت گرفته را کشف کند چراکه پلیس توان خود را برای امنیت مردم به کار می گیرد.

مهدیان نسب در ادامه از برگزاری یادواره 81 شهید لشگر 28 روح اله و یگان ویژه پاسداران در استان خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه ارتقاء فرهنگ ترافیکی و رانندگی از اولویت های استان است، گفت: تعدادی از جاده های استان باید ایمن سازی شوند تا بتوان از بخشی از حوادث رانندگی جلوگیری کرد.

وی با تأکید بر آموزش مردم برای استفاده از ماهواره، خاطرنشان کرد: 500  هزار ماهواره با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان در حال تدوین است که به همراه قبوض آب و برق توزیع خواهد شد.

مهدیان نسب افزود: با توجه به گستردگی، وسعت و چالش برانگیز بودن فضای مجازی که از اهداف دشمن برای ایجاد بحران هویت است که در این راستا آموزش همگانی در دستور کار قرار دارد و 120 هزار نفر در استان آموزش چهره به چهره دیده اند.

وی با بیان اینکه در حوزه ارتقاء عفاف و حجاب، همدان وضعیت خوبی دارد، یادآور شد: 65 تخته بنر در حوزه عفاف و حجاب نصب شده و هشت ایستگاه عفاف و حجاب نیز در استان مستقر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان در ادامه از برگزاری همایش عفاف و حجاب در شهریور ماه در استان خبر داد.

مهدیان نسب با بیان اینکه در چهار ماه ابتدایی سال 40 درصد از مشاورات پلیس در 30 کلانتری استان افزایش یافته است، گفت: 84 درصد از این مشاورات منجر به صلح و سازش شده است.

وی به اجرای طرح وقیف موتور سیکلت های متخلف و مزاحم، یادآور شد: نداشتن گواهینامه، مدارک، کلاه ایمنی و دودزا بودن موتور جزئی از جرائم و ایجاد مزاحمت برای مردم جزئی دیگر از آن است.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت: در چهار ماه ابتدایی سال چهار هزار و 500 موتورسیکلت توقیف شده و پارکینگ فرماندهی انتظامی دیگر ظرفیت ندارد.

وی ادامه داد: سالیانه شش هزار نفر نوجوان و جوان موتور سوار جان خود را در کشور از دست می دهند.

مهدیان نسب اظهار داشت: در گذشته همدان در زمینه جان باختن موتور سواران دومین استان کشور بود اما با تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس در حال حاضر حتی جزء 15 استان اول هم نیست.

وی با بیان اینکه در چهار ماه ابتدایی امسال تعداد جان باختگان تصادفات 21 درصد به تعداد 38 نفر کاهش یافته است، گفت: 15 هزار و 282 موتور سیکلت مزاحم و متخلف و شش هزار و 409 خودروی متخلف و مزاحم نیز توقیف شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با اشاره به تشکیل 62 پرونده در پلیس فتای استان، اظهار داشت: قرارگاه جهادی مقابله با سرقت نیز تشکیل شده و سرقت در استان 29 درصد کاهش یافته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن