Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی کاروان 2میلیون نفری از ایران به کربلا می‌روند

کاروان 2میلیون نفری از ایران به کربلا می‌روند

b_150_150_16777215_00_images_KARBALA456.jpgرئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اعزام ۲ میلیون نفر ایرانی برای پیاده‌روی اربعین امسال از ثبت‌نام ۶۰ هزار نفر در سامانه سماح خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، سعید اوحدی شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از آزادگان آمل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به منظور ارج نهادن شهدا دیدار 29 تن از خانواده شهدای منا با مقام معظم رهبری ترتیب داده شد، اظهار داشت: به منظور گرامیداشت یاد شهدا به شوراها و فرمانداری‌ها ابلاغ تا در شورای نامگذاری شهرها نام شهدای منا را در معابر، کوچه‌ها، میادین و بلوارها بکارگیری کنند.

وی افزود: سرودی با هماهنگی بسیج برای 11  تن از شهدای سقوط جرثقیل در سالروز حادثه منا تهیه و پخش می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نخستین همایش آسیب‌شناسی حادثه منا در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در کمیته بین‌الملل نیز به 14 کشور ابلاغ شده تا مراسم بزرگداشت حادثه منا برگزار کنند و بر اساس گفته مقام معظم رهبری "حادثه منا باید زنده نگه داشته شود."

وی با بیان اینکه امسال حج تمتع و عمره به اجرا در نمی‌آید، افزود: ایرانی‌ها حاضر به ضایع شدن حق‌ خود نیستند و در مجامع بین‌المللی از این اقدام شنیع آل‌سعود ناراحت و خشمگین هستند.

اوحدی ادامه داد: در حادثه منا 7 هزار تن از حجاج از کشورهای اسلامی جان خود را از دست دادند و  مسئولان عربستان حاضر به پذیرش و عذرخواهی نشدند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اینکه با وجود نبود کنسول‌گری در عربستان چگونه می‌توان از حقوق ایرانی‌ها دفاع کرد، تصریح کرد: برای اعزام زائران ایرانی قرارداد از سوی عرب‌ها متفاوت با دیگر کشورها بوده بر همین منظور خواستار برابری با دیگر کشورها هستیم.

وی از افزایش صد درصدی ظرفیت امسال اعزام به عتبات عالیات خبر داد و گفت: در اربعین امسال اعزام 150 گروه به کربلا همزمان با روز عرفه از سراسر کشور داریم که تا به امروز 60 هزار نفر برای اعزام پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

اوحدی با اعلام اینکه امسال 2 میلیون نفر از سوی سازمان حج و زیارت در اربعین به کربلا اعزام می‌شوند، مطرح کرد: این اعزام از 20 محرم آغاز می شود و  مردم باید هوشیار باشند تا فریب‌های پوچ تبلیغات را نخورند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه امسال برای امنیت زائران تامین خوبی اعلام کردند، خاطرنشان کرد: تا به حال انصرافی برای حج تمتع نداشتیم و انصراف برای حج عمره یک چیز طبیعی است که در صورت انصراف ودیعه آنها برگردانده می‌شود.

منبع: تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن