Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا کرایه تاکسی در همدان افزایش می‌یابد

کرایه تاکسی در همدان افزایش می‌یابد

رئیس شورای شهر همدان درباره میزان افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی همدان در سال آینده، توضیح داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، کامران گردان در پاسخ به این پرسش که در سال ۱۴۰۰ چه میزان نرخ کرایه ناوگان‌ حمل و نقل عمومی همدان افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: برای پاسخ به این پرسش باید منتظر ماند تا لایحه بودجه شهرداری همدان در سال ۱۴۰۰ به شورای شهر برسد تا موضوع کرایه در کمیسیون تخصصی آن (کمیسیون عمران و حمل و نقل) بررسی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا همانند سالجاری نرخ کرایه ناوگان عمومی در سال ۱۴۰۰ نیز افزایش پیدا می‌کند یا خیر، تصریح کرد: میزان افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در هر سال تا سقف حدود ۲۵ درصد است و معمولا اگر رقمی بالاتر از این رقم باشد، هیأت تطبیق فرمانداری با آن مخالفت می‌کند.
وی در پاسخ به اینکه اگر نرخ تورم بیش از ۲۵ درصد باشد آیا باز همان ۲۵ درصد سقف افزایش نرخ کرایه ناوگان عمومی در سال ۱۴۰۰ است یا خیر، گفت: متأسفانه با توجه به تورم و هزینه‌های تحمیلی زیاد بر حمل‌ونقل همگانی، نرخ تمام‌شده بلیت اتوبوس و مترو درحال‌حاضر با نرخ دریافتی از مسافران متفاوت است و اگر قرار بود براساس تورم، نرخ بلیت افزایش پیدا کند، اکنون نرخ بلیت با احتساب یارانه‌ای که باید دولت بپردازد و همچنین یارانه‌ای که شهرداری می‌پردازد، سهم یک سومی مسافران می‌شد.
وی ادامه داد: اما شاهد هستید با وجود پرداخت نشدن یارانه بلیت مترو و اتوبوس از سوی دولت، نرخ‌ها همچنان پایین است و چند ماه پیش نیز با وجود تورم بالا و همه مشکلات، شورای شهر با افزایش مجدد نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل همگانی در سال ۹۹ مخالفت کرد.
گردان تصریح کرد: پس از ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، این موضوع در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر همدان بررسی می‌شود و پس از طرح در صحن علنی شورا در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد اما درحال‌حاضر هیچ تصمیم‌گیری جدیدی درباره افزایش نرخ حمل و نقل عمومی در همدان در دستورکار قرار ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن