Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا روزبازارهای همدان تا دو هفته آینده تعطیل هستند

روزبازارهای همدان تا دو هفته آینده تعطیل هستند

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: در راستای دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی و استانی، هماهنگی‌های لازم انجام شده و روزبازارها و شب بازار بوعلی از یکم آذر به مدت دو هفته تعطیل می شوند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، وحید علی ضمیر با بیان این خبر گفت: از آنجا که محیط‌های شلوغ و پر ازدحام محل مناسبی برای نشر این بیماری است، با در نظر گرفتن اهمیت سلامت شهروندان و اعلام محدودیت های ستاد ملی مدیریت کرونا  این بازارها موقتا و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود و در صورت تمدید تعطیلی ها مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که یکی از دغدغه‌های شهرداری، مشکلاتی است که قشر آسیب‌پذیر مشغول در این بازارها با این اقدام موقتا با آنها روبه رو می‌شوند، اظهار کرد: به علت ضرورت حفظ سلامت عموم جامعه ناگزیر از اتخاذ چنین تصمیمی شده‌ایم.
به گفته وی به منظور اطلاع رسانی درخصوص تعطیلی این بازارها ضمن اکران بنر در مکان روزبازارها و پیاده راه بوعلی، از طریق ارسال پیامک به بساط گستران اطلاع رسانی انجام شده است و از آنها درخواست داريم كه همكاري لازم را داشته باشند.
وحید علی ضمیر افزود: البته خود همشهریان با شیوع ویروس کرونا از این بازارها استقبال زیادی ندارند و دستفروشان نیز در این مدت از لحاظ تعداد کاهش یافته اند.
وی با یادآوری اقدامات گسترده شهرداری در خصوص گندزدایی و ضدعفونی در سطح شهر تصریح کرد: شهرداری همدان همچنان به صورت مستمر هر روز مبلمان و تأسیسات شهری ، اتوبوس ها، تاکسی ها، و پایانه های مسافربری را ضدعفونی می کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن