Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا نمی‌خواهیم روزی زباله‌گردها قطع شود

نمی‌خواهیم روزی زباله‌گردها قطع شود

رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت: نمی‌خواهیم روزی زباله گردها را قطع کنیم بلکه می خواهیم آنها را ساماندهی کنیم.

به گزارش "همدان‌نیوز"، اقدس خداکرمی اظهار کرد: در برخی اوقات این افراد باعث می شوند که بازیافت غیرمجاز از مواد بهداشتی و یکبار مصرف صورت گیرد اما در صورتی که ساماندهی شوند شاهد این اتفاقات نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه هر شهروند همدانی در هر شبانه روز ۷۶۰ گرم زباله تولید می کند، اظهار کرد: شیوع کروناویروس یکسری از زباله ها را کم و یکسری را زیاد کرده؛ به عنوان مثال تولید زباله های رستورانی کاهش یافته و در عوض تولید پسماند ماسک و دستکش افزایش داشته است.
رئیس مرکز پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان تصریح کرد: در یک ماه اخیر افزایش زباله داشتیم اما این افزایش زباله مقتضی فصل بوده و نمی توانیم به شیوع کروناویروس ربط دهیم.
وی با بیان اینکه از سال ۸۳ که قانون مدیریت پسماند مصوب شد، ما موظف به اجرای طرح هایی برای تفکیک زباله ها شدیم، تصریح کرد: این کار به روش های مختلفی مانند ایستگاه های بازیافت، ساماندهی عوامل سنتی و تفکیک کاغذ در ادارات انجام می شود و کار جدیدی که آغاز کردیم و در حال حاضر انجام می‌دهیم، راه اندازی اپلیکیشن ویژه جمع آوری پسماندهای خشک است.
خداکرمی توضیح داد: شهروندان می توانند با نصب این اپلیکیشن به راحتی مواد مورد بازیافت، آدرس و زمان مورد نظر برای تحویل این مواد را مشخص کنند تا راننده های ما به آنها مراجعه کنند و ضایعاتشان را تحویل بگیرند.
همدانی ها می‌توانند با دانلود و نصب نرم افزار بهروب، از طریق سایت behroob.ir نسبت به تفکیک زباله های خشک از تر و تحویل زباله های خشک قابل بازیافت خود شامل انواع پسماندهای کاغذی، پلاستیکی، فلزی و الکترونیکی به مأموران جمع آوری بهروب در هر کجا که هستند، اقدام کنند و علاوه بر دریافت وجه نقد از طریق کارت اعتباری خود از سایر مزایای این نرم افزار به صورت رایگان بهره مند شوند./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن