Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا احداث سایت‌موزه میدان امام(ره) همدان با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار

احداث سایت‌موزه میدان امام(ره) همدان با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار

b_150_150_16777215_00_images_meydanemam520.jpg

مدیر منطقه یک شهرداری همدان از احداث سایت موزه میدان امام(ره) همدان با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

 به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک همدان، مسعود دهبانی صابر از احداث سایت موزه میدان امام (ره) با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این سایت با سازه‌ای ۳۰۰ متر مربعی و با مساحت ۱۱۰۰ متر مربع انجام می‌شود.

وی با اشاره به محوطه سازی گنجنامه گفت: علاوه بر پیاده رو سازی، تمامی سرویس‌های بهداشتی این مجموعه نیز در حال نوسازی است و نوسازی و تجهیز سرویس‌های بهداشتی پارک‌های منطقه از جمله پارک لاله و پارک مدرس نیز در دست اقدام است.
دهبانی به جداره سازی و تعویض تابلوهای تبلیغاتی مغازه‌ها در پیاده راه بوعلی اشاره کرد و با بیان اینکه با همکاری کسبه و با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان برخی تابلوهای تبلیغاتی قدیمی تعویض شده و زیرساخت‌های قدیمی برق و تلفن با همکاری این ادارات ساماندهی شده است، گفت: این پروژه با سرعت قابل قبولی در حال پیشرفت است.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان تکمیل تالار همایش‌های قرآنی با اعتبار ۶ میلیارد تومان را نیز از اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: این پروژه طی ماه‌های آینده تکمیل خواهد شد.
دهبانی از عقد قرارداد و احداث زمین‌های ورزشی چند منظوره در پارک لاله، بوستان ارم، دره مرادبیک و اصلاح زمین ورزشی پارک مردم خبر داد و با اشاره به خرید و نصب مخازن زیرزمینی مکانیزه تفکیک پسماند، گفت: از ابتدای سال جاری آموزش شهروندی به طور مستمر در حوزه‌های مختلف محیط زیست و پسماند، ترافیک، تکالیف شهروندی، مسئولیت اجتماعی دنبال شده است.
وی یکی از دغدغه‌ها را رسیدگی به آسفالت معابر و خیابان‌ها دانست و بابیان اینکه در این راستا با در نظر گرفتن بودجه ۲۳ میلیارد تومانی نسبت به خرید ۳۰ هزار تن آسفالت اقدام و این امر به دو صورت دستی و مکانیزه در حال انجام است، گفت: در سال جاری ۲۵۰۰ متر مربع ژئوتکستایل آسفالتی خریداری شده تا در خیابان‌هایی که حجم ترافیک سنگینی دارند با استفاده از ژئوتکستایل عمر آسفالت را تا حد ممکن بالا ببریم.
وی با اشاره به اینکه پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگی‌های معضلات زیست محیطی آنها موجودیت فضای سبز و گسترش آن را برای همیشه اجتناب‌ناپذیر کرده‌اند توسعه و احداث پارک‌ها با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومان را از برنامه‌های این منطقه دانست و گفت: در حال حاضر اجرای پارک نواری کمال آباد و هنرستان که زیرسازی‌های آن صورت پذیرفته و همچنین پارک نواری میدان بیمه از استادان تا بلوار بعثت در دستور کار است و ترمیم و بازسازی پارک مردم، پارک نرگس، پارک سروقامتان، پارک شهید دوروزی و ترمیم بوستان ارم اجرایی شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن